Kategoria: Wydarzenia

 

  1. Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko Covid-19 na Woli przy Bibliotece Publicznej aleja „Solidarności” 90 – Bez Zapisu w dniach 31.07.21 – 01.08.21 w godzinach 14.00-19.00

Miasto po sukcesie akcji „Wpadnij na szczepienie” umożliwia teraz szczepienia bez konieczności wcześniejszego rejestrowania się i zapisów. Aby otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19 wystarczy przyjść do jednego z warszawskich punktów szczepień powszechnych z dokumentem tożsamości. Zachęcam do zapoznania się z plakatem.

  1. Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 28.07.2021r. został otwarty Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologiczno- Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Wolskim przy ul. Kasprzaka 17.

OŚOPP jest poradnią psychoterapeutyczną.

Pacjentów oraz ich rodziny zapraszamy do kontaktu z Punktem Zgłoszeniowym, pod numerem telefonu: (22) 38 94 877

Punkt zgłoszeniowy jest czynny codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-20.00

  1. Warszawska Rada Seniorów oraz Urząd m.st. Warszawy przy współpracy z dzielnicowymi radami seniorów serdecznie zapraszają do udziału w konkursie „Miejsce Przyjazne Seniorom” edycja 2021.

Organizatorami konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” są: Warszawska Rada Seniorów, dzielnicowe rady seniorów oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Ze strony Miasta konkurs realizuje Biuro Pomocy i Projektów Społecznych, Zespół Realizacji Polityki Senioralnej. Głównym celem akcji jest wyróżnienie i promowanie: instytucji, przedsiębiorstw, organizacji oraz wydarzeń cyklicznych realizowanych na terenie m.st. Warszawy, które są otwarte na potrzeby osób starszych. 

Szczegóły : http://www.senioralna.um.warszawa.pl/mps

Kategoria: Wydarzenia

1.            Otwarty konkurs na prowadzenie Miejsc Aktywności lokalnej na Woli

Do 30 lipca organizacje mogą składać oferty na prowadzenie w latach 2021-2024 dwóch miejsc dla sąsiadów - MAL Kotłownia oraz MAL Piaskowa 7. Celem zadania jest prowadzenie miejsc integrujących mieszkańców i wspierających ich lokalne działania

https://piuw.um.warszawa.pl/waw/sasiedzka/-/konkurs-poprowadz-mal-na-woli

 2.            XV „Wolski Korowód”

Po raz piętnasty Dzielnica Wola zaprosiła mieszkańców na „Wolski Korowód”, przegląd ofert pomocowych i edukacyjnych, instytucji organizacji działających na rzecz mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy promujących zdrowy styl życia i aktywność społeczną. W tym roku, wzorem roku poprzedniego, spotykamy się na kilku mniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy na kolejne spotkania, które odbędą się co drugą niedzielę w godzinach 13:00-15:00:

25.07 – Park im. Księcia Janusza;

8.08 – Skwer przy al. „Solidarności” 102,  przy Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy

22.08 – Park im. Edwarda Szymańskiego.

 Zadanie realizuje Fundacja Kreatywni w Działaniu.

Szczegóły na stronie: https://wola.waw.pl/2021/06/21/wolski-korowod-2021/

 3.            II tura naboru na Dofinansowanie partnerstw instytucji rozwijających wolontariat.

Jest to działanie realizowane przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy skierowane do  instytucji miejskich, urzędów dzielnic oraz organizacji pozarządowych.

 Celem działania jest zainicjowanie i wsparcie współpracy wyżej wymienionych podmiotów w obszarze rozwoju wolontariatu na rzecz społeczności lokalnych.

W ramach działania podmioty, które nawiążą ze sobą współpracę, mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do:

·  6 000 złotych w przypadku partnerstwa składającego się z dwóch lub trzech podmiotów

·  10 000 zł w przypadku partnerstwa składającego się z więcej niż trzech podmiotów.

 Prosimy Państwa o pomoc w promocji programu, ale też do składania wniosków w ramach Dofinansowania partnerstw instytucji rozwijających wolontariat. Nabór wniosków w pierwszej turze trwa do 16 sierpnia br.

Webinar na temat Dofinansowanie partnerstw instytucji rozwijających wolontariat odbędzie się 27 lipca br. o godzinie 14.00 na platformie ZOOM.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wybrane projekty zrealizowane w poprzednich latach w ramach dofinasowania, będzie to również okazja do zadania pytań dotyczących pisania wniosków i dofinasowania.

Zgłoszenia na webinar (imię, nazwisko, instytucja) proszę przesłać na adres: ochotnicy@um.warszawa.pl do 22 lipca br.

W razie pytań proszę o kontakt mailowy: ochotnicy@um.warszawa.pl lub telefoniczny z P. Karoliną Kłosińską z Zespołu Rozwoju Wolontariatu w CKS:  519047258.

 4.            Ruszył projekt „Inicjatywy Sąsiedzkie” wspierający rozwój społeczności lokalnych w Warszawie.

 W ramach projektu w każdej dzielnicy zostaną wyłonione działania aktywizujące i integrujące mieszkańców i mieszkanki Warszawy. Zespoły realizujące projekty otrzymają kompleksowe wsparcie organizacyjne, animacyjne oraz finansowe. Zachęcamy do korzystania i przesyłania informacji partnerstwom lokalnym i zainteresowanym mieszkankom i mieszkańcom.

Link do strony z informacjami o projekcie: https://www.inicjatywysasiedzkie.org/

 5.            Bezpłatne poradnictwo obywatelskie dla osób z niesprawnością z Warszawy i województwa mazowieckiego.

Biuro Porad Obywatelskich Stowarzyszenie Centrum Informacji Społecznej-CIS zaprasza do korzystania ze specjalistycznego poradnictwa dla osób z niepełnosprawnością:

 Biuro wspiera osoby w  różnych, trudnych sytuacjach życiowych, zachęcamy do rozwiązania razem z nami swoich problemów, pomagamy między innymi w:

•             pozyskaniu renty, odwołaniach od decyzji ZUS, dofinasowaniach  z WCPR;

•             w sprawach zadłużeń,  upadłości konsumenckiej osób fizycznych;

•             w sprawach mieszkaniowych,  w tym pomoc w przygotowaniu wniosku o lokal;

•             rodzinnych (pozew o alimenty, rozwody itp.):

Siedziba Biura mieści się w centrum Warszawy (ul. Gałczyńskiego 3) jest dostosowana do potrzeb osób mających kłopot z poruszaniem się – w możliwe formy porad:

•             porady stacjonarne (po zapisie telefonicznym 22 828 12 95)

•             porady telefoniczne 22 828 12 94, 22 350 72 51

•             porady e-mailowe: bpowarszawa@gmail.com

Wszystkie porady Biura Porad Obywatelskich są bezpłatne.

 6.            Do odwiedzin zaprasza Punkt Informacyjno-Koordynacyjny Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PIKONI)

Punkt prowadzony jest przez Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie w jego ramach oferowane jest kompleksowe wsparcie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich najbliższego otoczenia:

Wsparcie informacyjno-edukacyjne;

Indywidualne konsultacje z psychologiem;

Dostępność wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów i ekspertów, takich jak  m.in.: prawnik, pracownik socjalny, doradca zawodowy, dietetyk, seksuolog i inni;

Koordynację ścieżki życiowej osób z niepełnosprawnością intelektualną w oparciu o diagnozę psychologiczną i społeczną, kompetencje, zasoby i indywidualne możliwości.

link do informacji o projekcie https://wcpr.pl/pikoni/pikoni-oferta

Kategoria: Wydarzenia

1. WESPRZYJ SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ I POPROWADŹ MIEJSCE AKTYWNOŚCI LOKALNEJ W DZIELNICY WOLA. JUŻ DZIŚ ZŁÓŻ OFERTĘ W OTWARTYM KONKURSIE OFERT.

Zarząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w latach 2021 – 2024 zadania publicznego w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz zaprasza do składania ofert.
Nazwa zadania konkursowego: Wsparcie działań na rzecz społeczności lokalnej poprzez prowadzenie Miejsc Aktywności Lokalnej przy ul. Jana Olbrachta 9 w Warszawie oraz przy ul. Piaskowej 7 w Warszawie.
Szczegóły: https://nowa.um.warszawa.pl/waw/ngo/-/wola-uchwala-6766-2021

2. WOLSKI KOROWÓD

Przypominamy, że Wolski Korowód krąży po Woli. Zapraszamy wszystkich tych, którzy nie mieli okazji zapoznać się z przeglądem ofert pomocowych, profilaktycznych i promujących zdrowy styl życia. Widzimy się w najbliższą niedzielę (11.07., godz. 13:00–15:00)  – Skwer Gen. Jana Jura-Gorzechowskiego. Szczegóły: https://wola.waw.pl/2021/06/21/wolski-korowod-2021/ i plakat w załączniku. Zapraszamy!

3. BIULETYN DORADCÓW OBYWATELSKICH – ZBIÓR WIEDZY i WSKAZÓWEK

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z treścią opracowania jakim jest „Biuletyn Doradców Obywatelskich”. Mamy nadzieję, że opisane tam wskazówki ułatwią Państwu wspieranie mieszkańców w rozwiązywaniu ich problemów.

 4. BEZPŁATNE TRENINGI PAMIĘCI DLA OSÓB 60+

Stowarzyszenie SYNTONIA zaprasza Seniorów na bezpłatne treningi pamięci na Ochocie i Mokotowie - edycja wakacyjna. Informacje i zapisy: tel. 792 890 810 lub zapisy@syntonia.org.pl.

 5. ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ – PRZYSTĄP DO PROGRAMU

Od 25.06.2021 r. m.st. Warszawa realizuje Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021”, który dofinansowany jest ze środków państwowego funduszu celowego pn. Fundusz Solidarnościowy.  Zapoznaj się z zasadami i dołącz do programu. Szczegóły:  https://fundacjalafontaine.org/project/asystent-przyjaciel-osoby-z-niepelnosprawnoscia-edycja-2021/

Strona 1 z 120  » »|