Kategoria: Wydarzenia

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Kategoria: Wydarzenia

APEL

Na terenie naszej dzielnicy odnotowujemy przypadki oszustw, których ofiarami padają najczęściej seniorzy. Przestępcy wykorzystują ich „dobre serce”, i naiwność, podając się za członków rodziny, krewnych, a także policjantów wyłudzają często znaczne sumy pieniędzy.

         Oszust telefonuje najczęściej na numer stacjonarny i podszywając się pod wnuczka lub policjanta, prosi o pilne wsparcie finansowe spowodowane nagłą sytuacją, np. wypadkiem drogowym, zatrzymaniem przez Policję lub potrzebą zapłacenia za nagłą operacji w szpitalu. Najczęściej oszust prosi o dochowanie tajemnicy. Nigdy nie odbiera pieniędzy osobiście, ale prosi o ich przekazanie swojemu znajomemu, który w rzeczywistości również jest oszustem.

Działając metodą „na policjanta” oszust informuje, że jest policjantem lub funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego, podaje stopień, imię, nazwisko i identyfikator służbowy. Podczas rozmowy przekonuje, że właśnie trwa akcja policyjna przeciwko oszustom i w celu ochrony naszych pieniędzy prosi o ich przekazanie na podany numer konta, wybranie z banku i pozostawienie
w określonym miejscu lub przekazanie osobie, która się do nas zgłosi. Przestępcy informują oszukiwaną osobę, aby udając się do banku, nie mówili kasjerom i obsłudze placówek bankowych, w jakim celu to robią. Starają się przekonać osoby starsze, że pracownicy banków również należą do grupy przestępczeji dlatego nie wolno ich o niczym informować. Jednocześnie zapewniają, że po zakończeniu działań policyjnych niezwłocznie oddadzą pieniądze.

 Informujemy, że Policja nigdy nie zadzwoni z informacją
o prowadzonej akcji i nigdy nie poprosi Ci
ę o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu! 

W takich lub podobnych przypadkach prosimy o niezwłoczny kontakt pod numerem telefonu 112

Kategoria: Wydarzenia

Ośrodek Wsparcia dla Seniorów
Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola M. St. Warszawy
 W ramach programu
AKTYWNY SENIOR”
serdecznie zaprasza
Seniorów mieszkających na Woli  na
Zajęcia ON-LINE
 JĘZYK ANGIELSKI
 TRENING PAMIĘCI
 PRZYRODA WOKÓŁ NAS – WYKŁADY
 Zajęcia będą prowadzone za pomocą komunikatora Webex Meetings
  W celu zapisów i dodatkowych informacji prosimy o telefon
22 631 26 90 lub 519 833 027
od 06.04.2021r.09.04.2021r.
w godzinach 10.00-13.30
 
 
 
 

Strona 1 z 116  » »|