Kategoria: Wydarzenia

Ośrodek Wsparcia dla Seniorów

Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola M. St. Warszawy w ramach programu

AKTYWNY SENIOR” serdecznie zaprasza Seniorów mieszkających na Woli na  zajęcia: 

JĘZYK ANGIELSKI

TRENING PAMIĘCI

WOLSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ 

W celu zapisów i dodatkowych informacji prosimy o telefon

22 631 26 90 lub 519 833 027

od  10.01.202214.01.2022 w godzinach  10.00-13.30

Klauzula informacyjna Aktywny Senior (PDF 62 KB)

Regulamin programu Aktywny Senior (PDF 28 KB)

Kategoria: Wydarzenia

Konkurs „WOLSKA PIOSENKA” organizowany przez Ośrodek Wsparcia dla Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy rozstrzygnięty.

Prace konkursowe mogły być składane jedynie drogą e-mailową lub SMS. Wpłynęło 9 prac.Jury konkursowe obradujące online w składzie:

  • Pani Katarzyna Dzięcioł – przedstawicielka Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola
  • Pani Joanna GoździelewskaprzedstawicielkaWydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Wola
  • Pani Lidia Krajczewska – przedstawicielka Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola

Przyznało nagrody:

  • I NAGRODA - Pani Teresa Długoborska-Garlikowska „Dziewczyna z Woli”
  • II NAGRODA -  Pani Joanna Wadowska – „Dla Woli”
  • III NAGRODA - Pani Anna Boros – „Wola - moja dzielnica”

Jednocześnie jury postanowiło jednogłośnie wyróżnić pracę Pana Antoniego Blocha – „Epitafium”

Z uwagi na brak możliwości zorganizowania tradycyjnej uroczystości podsumowującej konkurs, pakiety prezentowe (zawierające między innymi dyplomy i nagrody) uczestnikom konkursu dostarczyli do miejsca zamieszkania wolontariusze z wolskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

Wszystkie prace złożone do konkursu znalazły się w wydanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej folderku pokonkursowym, do zapoznania z którym serdecznie zapraszamy.

Folderek 2021 (PDF 1,6 MB)

Kategoria: Wydarzenia

1. Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy z tytułem Zasłużonego Pracodawcy Zatrudnienia Przejściowego

   W dniu 16 grudnia 2021 r. Pani Marta Wybranowska – Zastępczyni Dyrektora Warszawskiego Domu pod Fontanną przekazała na ręce Pani Joanny Goździelewskiej - Naczelniczce Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Wola m.st. Warszawy wyjątkowe wyróżnienie. Urzędowi Dzielnicy Wola m.st. Warszawy został nadany tytuł Zasłużonego Pracodawcy Zatrudnienia Przejściowego.

Dziękujemy i cieszymy się, że możemy dać możliwość przygotowania się do samodzielnego życia i pracy zawodowej osobom po kryzysach psychicznych, wbrew stereotypom i dystansowi wobec tej grupy społecznej. Więcej na stronie https://wola.um.warszawa.pl/-/wolwola-z-tytulem-zasluzonego-pracodawcy

2. WOLNI OD NAŁOGÓW – SPOTKANIA ONLINE Z EKSPERTKĄ DLA NAUCZYCIELI, WYCHOWAWCÓW I RODZICÓW

Zapraszamy nauczycieli, wychowawców i rodziców uczniów szkół ponadpodstawowych na 4 spotkania, 2-godzinne, które będą się odbywać na platformie Zoom. W trakcie spotkań przedstawione zostaną informacje nt. zagrożeń wynikających z niekontrolowanego picia alkoholu i przyjmowania nielegalnych substancji psychoaktywnych, sposobów na komunikację w kryzysie oraz  możliwości konsultacji indywidualnych związanych z uzależnieniem.

Szczegóły, terminy i linki do spotkań z ekspertką dostępne tu: https://wola.um.warszawa.pl/-/wolni-od-nalogow-spotkanie-on-line  i https://fb.me/e/73vRlh6n0.

 3. UWAGA MIESZKAŃCY! WZROSŁA LICZBA PRZYPADKÓW WŚCIEKLIZNY W WARSZAWIE.

Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego. Zachowajmy czujność i ostrożność, dbajmy o siebie i swoich pupili. Wścieklizna to ostra choroba zakaźna, która może doprowadzić do śmierci. Pamiętajmy o profilaktyce. Można zminimalizować ryzyko szczepiąc zwierzęta domowe i unikając kontaktu z dzikimi i nieznanymi zwierzętami. Nie pozwalajmy dzieciom głaskać nieznanych – acz miłych w obyciu – np. psów i kotów, a sami nie stwarzajmy zagrożeń karmiąc dzikie zwierzęta w lesie.

Strona 1 z 133  » »|