Kategoria: Wydarzenia

WARSZAWA
w czerwonej strefie
kontakt osobisty z pracownikiem
po umówieniu telefonicznym
numer kontaktowy: 22 571 50 00
wykaz bezpośrednich numerów telefonów
do pracowników socjalnych http://ops-wola.waw.pl w zakładce Kontakt

Kategoria: Wydarzenia

 Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z ważnymi informacjami z Dzielnicy Wola i proszę o przekazanie ich dalej do zainteresowanych.

1.       RUSZYŁY BEZPŁANE SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 DLA SENIORÓW.

Od dzisiaj osoby po 70 r.ż mogą się rejestrować na bezpłatne szczepienie przeciw COVID-19. Od 15 stycznia trwa rekrutacja dla osób po 80 r.ż. Szczepienia, dla obu grup wiekowych po dokonaniu rejestracji, ruszą 25 stycznia. 

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE? SĄ CZTERY MOŻLIWOŚCI:

1.       TELEFONICZNIE POD NUMEREM CAŁODOBOWEJ I BEZPŁATNEJ INFOLINII – 989 (dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nie obsługujących numerów specjalnych: +48 22 62 62 989).

2.       ELEKTRONICZNIE NA STRONIE gov.pl

3.       ZA POŚREDNICTWEM SMS  (Wyślij wiadomość o treści SZCZEPIMY SIĘ na numer 664 908 556)

4.       KONTAKT Z WYBRANYM PUNKTEM SZCZEPIEŃ:

Na Woli szczepienia będą wykonywane w następujących punktach szczepień:

·         Centrum Medyczne - Warszawa Chmielna – ul. Chmielna 71

·         Centrum Medyczne Corten Medic Przychodnia Lekarska nr 9 – ul. Młynarska 26/28

·         Centrum Medyczne Crg – ul. Sokołowska 9 u2

·         Centrum Medyczne Puławska Sp. Z O.O. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Oddział W Warszawie- Wola2 – ul. Jana Kazimierza 28/5LU,6LU,7LU,8LU

·         E-Kosmea Paweł Dąbrowski – ul. Powązkowska 44

·         Impladent Aleksandra Niesiobędzka – ul. Banderii 4 U3

·         MyMed – ul. Wolność 2

·         Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Impladent" – ul. Żytnia 16 lok G

·         Poradnia Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Warszawa Wola - Śródmieście – ul. Obozowa 63/65

·         Poradnia Lekarza Poz – ul. Chmielna 100

·         Poradnia Lekarza POZ – ul. Górczewska 89

·         Przychodnia Rodzinna Starówka - Filia Nr 1 – ul. Obozowa 63/65

·         Przychodnia Wielospecjalistyczna Md Clinic – ul. Sienna 83/189

·         Punkt Pobrań Materiałów Do Badań – ul. Spokojna 5

·         Punkt Szczepień – ul. Grzybowska 61

·         Punkt Szczepień – ul. Prosta 36

·         Punkt Szczepień - Oddział Przyokopowa – ul. Przyokopowa 31

·         Punkt Szczepień Dla Dorosłych - Aleja Jana Pawła II 27

·         Wojewódzki Szpital Zakaźny – ul. Wolska 37

Transport dla osób niesamodzielnych i z niepełnosprawnościami

Od 25 stycznia osoby, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N stopniu lub odpowiednio I grupie z wyżej wymienionymi schorzeniami, mogą umawiać transport pod specjalnym numerem telefonu: (22) 333-44-33 na hasło: „Wawa Taxi bez barier – szczepienia przeciwko Covid-19”. Transport należy umawiać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Aktualna lista punktów szczepień z dokładnymi danymi teleadresowymi jest dostępna na stronie: gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/ lub mownfz.maps.arcgis.com/apps/webappviewer.

Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19 dostępne pod linkiem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie
-przygotowania się do szczepienia (w tym kwestionariusz do wypełnienia przez seniora przed szczepieniem) - https://senioralna.um.warszawa.pl/aktualnosci/na-g-wnej/jak-przygotowa-sie-na-szczepienie-przeciwko-covid-19
-instrukcji rejestracji przez SMS osób, dla których zabrakło wolnych terminów do końca marca (system zapisuje kolejne chętne osoby i po uruchomieniu kolejnych terminów-przydziela termin zgodnie z kolejnością zgłoszeń) - https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zarejestruj-sie-na-szczepienie-przez-sms?fbclid=IwAR0-SLgAubJx99C_xvOvd7vZpaN7Pi1-Lq1n8UieKl_9LblnV9drXxgIQdI

2. OSTATNI MOMENT NA ZŁOŻENIE PROJEKTÓW W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Przypominamy, że czas na składanie projektów do VIII edycji budżetu obywatelskiego na 2022 rok  jest do 25 stycznia 2021 roku!

Zachęcamy do najłatwiejszej formy składania projektów – przez internet na stronie: kliknij tutaj. Pomysły można złożyć również w formie papierowej (do 25 stycznia należy dostarczyć je do urzędu dzielnicy lub Centrum Komunikacji Społecznej). Szczegóły znajdziecie na miejskiej stronie budżetu 3. obywatelskiego tutaj i dzielnicowej https://wola.waw.pl/dla-mieszkancow/budzet-partycypacyjny/ .

3. KURS KOMPUTEROWY DLA SENIORÓW

Stowarzyszenie Kreatywni 50+ prowadzi nabór na kursy komputerowe tematyczne i średnio zaawansowane dla seniorów. Szczegóły tu: http://senioralna.um.warszawa.pl/aktualnosci/na-g-wnej/kursy-komputerowe-tematyczne-i-rednio-zaawansowane-dla-senior-w

Kategoria: Wydarzenia

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie stosowane jest w odniesieniu do problemów, których rozwiązanie wymaga bardziej wnikliwego zanalizowania sytuacji życiowej osoby i źródeł jej problemu. Obejmuje działania dostosowane do indywidualnej sytuacji osoby uprawnionej, zmierzające do podniesienia świadomości prawnej z zakresu przysługujących uprawnień i wypełniania obowiązków obywatelskich, a także zrozumienia konsekwencji dokonanych wyborów rozwiązania problemów. W razie potrzeby, sporządzenie wspólnie z zainteresowanym planu działania i pomoc w jego realizowaniu.
Udzielamy porad głównie w obszarze  spraw mieszkaniowych, zadłużeń, upadłości konsumenckiej, prawa rodzinnego i zabezpieczenia społecznego. Staramy się uaktywnić i wesprzeć w szukaniu dróg wyjścia z  sytuacji i zapobieganiu kolejnym problemom, wynikającym m.in. z bierności i zaniechania działań wobec trudności, które przerastają naszych obywateli.
Porady obywatelskie są udzielane bezpłatnie, przy spełnieniu zasad poufności oraz przy zachowaniu wszelkich standardów etycznych. Z porad może skorzystać każda osoba z Warszawy (nie ma rejonizacji dzielnicowej).
Obecnie świadczymy usługi zdalnie (pandemia Covid-19) : telefonicznie i e-mailowo. Umawiamy się także na odbiór/przekazanie dokumentacji w biurze Stowarzyszenia CIS ul. Gałczyńskiego 3.

Porady na Woli świadczone sa zdalnie w następujacych terminach:
  • poniedzialek 10:00-12:00
  • wtorek 8:00-12:00
  • środa 8:00-12:00
  • czwartek 8:00-12:00
  • piątek 8:00-12:00

 

Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie  Wola

 

Infolinia do zapisów telefonicznych 19115 wew. 8 (porada obywatelska)

 

Stowarzyszenie Centrum Informacji Społecznej CIS

ul. Gałczyńskiego 3,  00-362 Warszawa

tel: (22) 828-12-95; email: bpowarszawa@gmail.com; www.bpo.warszawa.pl

 

Strona 1 z 113  » »|