Kategoria: Wydarzenia

KLUB „RODZINA NA 102”

 Jeżeli bycie tatą to dla Ciebie ważne wyzwanie …

Chcesz w roli ojca czuć się pewniej i spokojniej …

Zależy Ci na nawiązaniu/utrzymaniu dobrej relacji ze swoim dzieckiem …

zapraszamy Cię do wzięcia udziału w warsztatach 

"BYĆ OJCEM"

realizowanych w formie online

O czym będziemy rozmawiać na zajęciach:

Co to znaczy - „dobra relacja”?

Przekonania na temat ojcostwa i co z nich wynika;

Relacje z matką dziecka - w jaki sposób wpływają na ojcowską relację z dzieckiem;

Potrzeby Twoje i Twojego dziecka;

Rozwijanie umiejętności komunikowania się z dzieckiem;

O co chodzi z tym ojcowskim autorytetem?

Uczucia - jak sobie z nimi radzić, jak wspierać dziecko w ich wyrażaniu;

Sukcesy - dziecka i ojca – wspólna praca!

Cykl 8 dwugodzinnych BEZPŁATNYCH spotkańw czwartki
                        
Termin realizacji : 18.03-06.05.2021r. godz. 17.00-19.00     

Na czym polega warsztat?
Warsztat ma charakter zamkniętej grupy spotkaniowej, zapraszamy na 8 spotkań w grupie ojców. Forma warsztatu to dyskusje przeplatane ćwiczeniami, doświadczeniami proponowanymi przez prowadzących, w których udział umożliwia inne spojrzenie na samego siebie i swój sposób myślenia oraz funkcjonowania.

TELEFONICZNE ZAPISY NA WARSZTATY:   TEL. (22) 427 63 76;  723 247 794                   Klub powstał w ramach programu promowania świadomego i aktywnego rodzicielstwa          w Dziale Wsparcia i Pomocy Rodzinie Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola  m. st. Warszawy, mieszczącym się przy Al. Solidarności 102

ZAPRASZAMY

Kategoria: Wydarzenia

 

 

Kategoria: Wydarzenia

 Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z ważnymi informacjami z Dzielnicy Wola i proszę o przekazanie ich dalej do zainteresowanych.

1.       RUSZYŁY BEZPŁANE SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 DLA SENIORÓW.

Od dzisiaj osoby po 70 r.ż mogą się rejestrować na bezpłatne szczepienie przeciw COVID-19. Od 15 stycznia trwa rekrutacja dla osób po 80 r.ż. Szczepienia, dla obu grup wiekowych po dokonaniu rejestracji, ruszą 25 stycznia. 

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE? SĄ CZTERY MOŻLIWOŚCI:

1.       TELEFONICZNIE POD NUMEREM CAŁODOBOWEJ I BEZPŁATNEJ INFOLINII – 989 (dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nie obsługujących numerów specjalnych: +48 22 62 62 989).

2.       ELEKTRONICZNIE NA STRONIE gov.pl

3.       ZA POŚREDNICTWEM SMS  (Wyślij wiadomość o treści SZCZEPIMY SIĘ na numer 664 908 556)

4.       KONTAKT Z WYBRANYM PUNKTEM SZCZEPIEŃ:

Na Woli szczepienia będą wykonywane w następujących punktach szczepień:

·         Centrum Medyczne - Warszawa Chmielna – ul. Chmielna 71

·         Centrum Medyczne Corten Medic Przychodnia Lekarska nr 9 – ul. Młynarska 26/28

·         Centrum Medyczne Crg – ul. Sokołowska 9 u2

·         Centrum Medyczne Puławska Sp. Z O.O. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Oddział W Warszawie- Wola2 – ul. Jana Kazimierza 28/5LU,6LU,7LU,8LU

·         E-Kosmea Paweł Dąbrowski – ul. Powązkowska 44

·         Impladent Aleksandra Niesiobędzka – ul. Banderii 4 U3

·         MyMed – ul. Wolność 2

·         Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Impladent" – ul. Żytnia 16 lok G

·         Poradnia Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Warszawa Wola - Śródmieście – ul. Obozowa 63/65

·         Poradnia Lekarza Poz – ul. Chmielna 100

·         Poradnia Lekarza POZ – ul. Górczewska 89

·         Przychodnia Rodzinna Starówka - Filia Nr 1 – ul. Obozowa 63/65

·         Przychodnia Wielospecjalistyczna Md Clinic – ul. Sienna 83/189

·         Punkt Pobrań Materiałów Do Badań – ul. Spokojna 5

·         Punkt Szczepień – ul. Grzybowska 61

·         Punkt Szczepień – ul. Prosta 36

·         Punkt Szczepień - Oddział Przyokopowa – ul. Przyokopowa 31

·         Punkt Szczepień Dla Dorosłych - Aleja Jana Pawła II 27

·         Wojewódzki Szpital Zakaźny – ul. Wolska 37

Transport dla osób niesamodzielnych i z niepełnosprawnościami

Od 25 stycznia osoby, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N stopniu lub odpowiednio I grupie z wyżej wymienionymi schorzeniami, mogą umawiać transport pod specjalnym numerem telefonu: (22) 333-44-33 na hasło: „Wawa Taxi bez barier – szczepienia przeciwko Covid-19”. Transport należy umawiać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Aktualna lista punktów szczepień z dokładnymi danymi teleadresowymi jest dostępna na stronie: gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/ lub mownfz.maps.arcgis.com/apps/webappviewer.

Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19 dostępne pod linkiem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie
-przygotowania się do szczepienia (w tym kwestionariusz do wypełnienia przez seniora przed szczepieniem) - https://senioralna.um.warszawa.pl/aktualnosci/na-g-wnej/jak-przygotowa-sie-na-szczepienie-przeciwko-covid-19
-instrukcji rejestracji przez SMS osób, dla których zabrakło wolnych terminów do końca marca (system zapisuje kolejne chętne osoby i po uruchomieniu kolejnych terminów-przydziela termin zgodnie z kolejnością zgłoszeń) - https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zarejestruj-sie-na-szczepienie-przez-sms?fbclid=IwAR0-SLgAubJx99C_xvOvd7vZpaN7Pi1-Lq1n8UieKl_9LblnV9drXxgIQdI

 

  22 295 00 85 – WAŻNY NUMER DLA ZAPISANYCH NA SZCZEPIENIE - https://warszawa19115.pl/-/seniorzy-pomoc-sasiedzka

Narodowy Fundusz Zdrowia apeluje do seniorów o odbieranie połączeń przychodzących z numeru 22 295 00 85. Jest to numer automatyczny, który przekazuje informacje o tym, że szczepienie odbędzie się w innym punkcie, niż było to podane podczas rejestracji. Data i godzina pozostaje bez zmian.
Komunikat zaczyna się od zdania: "Tu Infolinia Narodowego Programu Szczepień. UWAGA, przekazujemy ważną informację…", po którym podana zostaje informacja na temat nowego adresu punktu szczepień. Adres odczytany zostanie dwukrotnie. Informacja zostanie przesłana także smsem na dzień przed planowanym szczepieniem.
22 295 00 85 to numer automatyczny, nie należy na niego oddzwaniać. Jeśli osoba zapisana na szczepienie nie odbierze połączenia dwukrotnie, będą do niej dzwonić konsultanci NFZ.

 902 – SPECJALNA LINIA AUTOBUSOWA „KURS NA SZCZEPIENIE” - http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/902-kurs-na-szczepienie
Warszawa pomoże mieszkańcom dojechać do punktu szczepień na stadionie PGE Narodowym. Od 28 stycznia osoby chętne mogą  korzystać ze specjalnej, bezpłatnej linii 902 o nazwie „Kurs na szczepienie”.

Została uruchomiona specjalna linia autobusowa 902, której trasa połączy stacje metra i kolei z punktem szczepień i punktem rejestracji. Przejazd będzie bezpłatny. Autobus będzie jeździł we wszystkie dni tygodnia co 20 minut. Pierwszy odjazd z przystanku przy metrze w kierunku punktu szczepień zaplanowano o godz. 7.20 a ostatni o godz. 20.02. W przeciwną stronę, w kierunku metra, autobusy spod stadionu PGE Narodowego ruszą: pierwszy o godz. 7.38, ostatni o godz. 20.20.

Trasa przejazdu linii 902 METRO STADION NARODOWY – Sokola – J. Zamoyskiego – teren Stadionu Narodowego – Sokola – METRO STADION NARODOWY

 

2. OSTATNI MOMENT NA ZŁOŻENIE PROJEKTÓW W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Przypominamy, że czas na składanie projektów do VIII edycji budżetu obywatelskiego na 2022 rok  jest do 25 stycznia 2021 roku!

Zachęcamy do najłatwiejszej formy składania projektów – przez internet na stronie: kliknij tutaj. Pomysły można złożyć również w formie papierowej (do 25 stycznia należy dostarczyć je do urzędu dzielnicy lub Centrum Komunikacji Społecznej). Szczegóły znajdziecie na miejskiej stronie budżetu 3. obywatelskiego tutaj i dzielnicowej https://wola.waw.pl/dla-mieszkancow/budzet-partycypacyjny/ .

3. KURS KOMPUTEROWY DLA SENIORÓW

Stowarzyszenie Kreatywni 50+ prowadzi nabór na kursy komputerowe tematyczne i średnio zaawansowane dla seniorów. Szczegóły tu: http://senioralna.um.warszawa.pl/aktualnosci/na-g-wnej/kursy-komputerowe-tematyczne-i-rednio-zaawansowane-dla-senior-w

Strona 1 z 113  » »|