Kategoria: Wydarzenia

1. POTRZEBNI WOLONTARIUSZE DO PUNKTÓW SZCZEPIEŃ POWSZECHNYCH
Przed nami otwarcie Punktów Szczepień Powszechnych w Warszawie. W ich obsługę zaangażowali się już lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni. Miasto Stołeczne Warszawa rusza z rekrutacją wolontariuszy, którzy zostaną zaangażowani w organizację szczepień. Zgłoś się i pomóż zaszczepić innych! Szczegóły na stronie www.ochotnicy.waw.pl. Materiały graficzne w załączniku.

2. ZAJĘCIA PLENEROWE Z INSTRUKTOREM DLA SENIORÓW Z WOLI
Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ zaprasza seniorów – mieszkańców Woli na bezpłatne zajęcia z instruktorem na siłowni plenerowej oraz Nordic walking. Szczegóły na stronie https://wola.waw.pl/2021/04/14/zajecia-plenerowe-z-instruktorem-dla-seniorow-z-woli/

3. UDZIELANIE PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ MAŁYM DZIECIOM- szkolenie on-line dla rodziców i opiekunów

Zapraszamy rodziców i opiekunów do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej małym dzieciom. Spotkania będą się odbywać on-line. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły na stronie: https://wola.waw.pl/2021/05/06/udzielanie-pierwszej-pomocy-przedmedycznej-malym-dzieciom-szkolenie-on-line-dla-rodzicow-i-opiekunow/

4. KONSULTACJE SPOŁECZNE - PROGRAM „USŁUGI BLISKO DOMU”
Biuro Edukacji wspólnie z Biurem Polityki Zdrowotnej oraz Biurem Pomocy i Projektów Społecznych opracowało projekt Programu wykonawczego „Usługi blisko domu na lata 2021-2025”. Czy działania, które zostały zaproponowane w Programie są wystarczające do osiągnięcia zamierzonych celów? Czy twoim zdaniem należy je uzupełnić albo przeformułować? Weź udział w konsultacjach i podziel się swoją opinią. Masz czas do 28 maja. Szczegóły na stronie: http://konsultacje.um.warszawa.pl/uslugi_blisko_domu  

5. BUDŻET OBYWATELSKI – SPRAWDŹ , KTÓRY PROJEKT WOLSKI, ZOSTAŁ DOPUSZCZONY DO GŁOSOWANIA
Na  Woli,w obecnej edycji budżetu obywatelskiego, zostało złożonych 131 projektów. Właśnie zakończyła się ich ocena. Do głosowania zostało dopuszczonych 89 projektów.  Autorzy pomysłów ocenionych negatywnie mogą odwołać się od decyzji do 11 maja. Ostateczną listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy 31 maja. Szczegóły tu: https://twojbudzet.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/wyniki-oceny-projektow-8-edycja

Kategoria: Wydarzenia

Ośrodek Wsparcia dla Seniorów
Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola M. St. Warszawy
W ramach programu
AKTYWNY SENIOR”
serdecznie zaprasza
Seniorów mieszkających na Woli
na zajęcia
PRZYRODA WOKÓŁ NAS” – SPACERY PRZYRODNICZE
W celu zapisów i dodatkowych informacji prosimy o telefon
22 631 26 90 lub 519 833 027
od
10.05.202113.05.2021
w godzinach
10.00-13.30
 
PRZY ZAPISACH PIERWSZEŃSTWO MAJĄ OSOBY,
KTÓRE NIE KORZYSTAŁY Z ZAJĘĆ
 
 

Kategoria: Wydarzenia

Przed nami otwarcie Punktów Szczepień Powszechnych w Warszawie. W ich obsługę zaangażowali się już lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni. Miasto Stołeczne Warszawa rusza z rekrutacją wolontariuszy, którzy zostaną zaangażowani w organizację szczepień. Zgłoś się i pomóż zaszczepić innych!

W Warszawie będą działać cztery Punkty – Stadion Legii, Hala Sportowa OSiR Targówek, Białołęcki Ośrodek Sportu oraz Wawerskie Centrum Kultury. Do funkcjonowania każdego z nich niezbędne jest wsparcie wolontariuszy. Ich działania umożliwią przyjmowanie większej liczby pacjentów i ich sprawną obsługę, a tym samym przyczynią się do szybszego powrotu do normalności, za którą wszyscy tęsknimy.

Do wolontariatu zaprasza Prezydent Rafał Trzaskowski
- Wesprzeć działania Punktów mogą wszystkie osoby powyżej 18 roku życia, które zgłoszą taką chęć. Nie trzeba być związanym z sektorem służby zdrowia. Wystarczy dyspozycyjność, zmysł organizacyjny i gotowość do pomocy. Punkty będą działać przez 7 dni w tygodniu, a dzięki wsparciu wolontariuszy zapewnimy sprawną obsługę wszystkich mieszkanek i mieszkańców, którzy przyjdą się zaszczepić. Warszawianki i Warszawiacy, zwracam się do Was z serdeczną prośbą – zgłoście się na wolontariat na www.ochotnicy.waw.pl, dołączcie do zespołu i pomóżcie zaszczepić innych!

Zadania dla wolontariuszy w Punktach Szczepień Powszechnych

Osoby zaangażowane w wolontariat będą miały za zadanie m.in. udzielać informacji osobom zgłaszającym się na szczepienie, organizować kolejki do rejestracji i szczepień, pomagać przy wypełnianiu formularzy czy kierować do odpowiednich stanowisk szczepień. W każdym z Punktów mogą pojawić się jeszcze dodatkowe zadania związane z organizacją przebiegu szczepień masowych, przy których będą pomagać wolontariusze.

Jak się zgłosić?

Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 18 rok życia. Punkty będą działać w godzinach 8:00-18:00 od poniedziałku do niedzieli, wystarczy być dyspozycyjnym przez kilka godzin w tygodniu, aby pomóc w ich funkcjonowaniu. Wymogiem wobec osób zgłaszających się na wolontariat jest dobry stan zdrowia i gotowość do bycia zaszczepionym (wolontariusze również będą szczepieni). Od wolontariuszy wymagane będzie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemicznego.
Zgłoszenia na wolontariat (do konkretnego Punktu) przyjmowane są przez Miejski Portal Wolontariatu
www.ochotnicy.waw.pl.

Co zapewniamy wolontariuszom?

Wolontariusze zostaną ubezpieczeni oraz wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej. Dodatkowo otrzymają koszulki identyfikacyjne. Z każdym wolontariuszem zostanie podpisane porozumienie o współpracy na podstawie którego zostanie wystawione zaświadczenie o wolontariacie (wraz z liczbą przepracowanych godzin). Osoby, które jeszcze się nie szczepiły, będą mogły jako wolontariusze otrzymać szczepionkę. Organizatorami wolontariatu są Ośrodki Pomocy Społecznej w dzielnicach, na terenie których znajdują się Punkty.

Strona 1 z 117  » »|