Organizowanie Społeczności Lokalnej (OSL) jest metodą środowiskowej pracy socjalnej.

Samo organizowanie społeczności lokalnej jest procesem długofalowym, nastawionym na rozwój lokalny poprzez trwałą zmianę rzeczywistości społecznej, zwłaszcza w przypadku grup i środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.

W OSL wiodącą rolę pełni osoba pracownika socjalnego – organizatora społeczności lokalnej pracującego bezpośrednio w społeczności. Organizator społeczności lokalnej działa w oparciu o realne potrzeby mieszkańców społeczności, odkrywa ich niewykorzystane możliwości, inspiruje do samodzielnych działań zmierzających do rozwiązania własnych problemów, dąży do stworzenia sieci współpracy instytucji i organizacji na rzecz wydobywania potencjału społeczności. Organizator społeczności lokalnej realizuje swój cel poprzez m. in. organizację spotkań obywatelskich, wolontariat, tworzenie partnerstw, akcje społeczne, grupy samopomocowe czy debaty społeczne.

Obecnie praca metodą OSL organizowana jest przez Ośrodek i przy współpracy partnerów na dwóch obszarach: Młynowa (partnerstwo „Młyn na Woli”, więcej na stronie: wola.centrumwspolpracy.org.pl) oraz rejonu ulicy Piaskowej.

Kategoria: OSL

Podworkowe-czwartki-na-Gibalaku.jpg

Cykl Podwórkowych czwartków już trwa!
W każdy czwartek do końca września,  na podwórku pomiędzy ul. Gibalskiego i Okopową wspólnie z partnerstwem lokalnym Młyn na Woli organizujemy różne aktywności. Zaczynamy od godziny 17.00.
Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Kategoria: OSL

Symbol-Muranowa.jpg

Ruch społeczny Partnerstwo "Przepis na Muranów" ogłasza  konkurs na symbol Muranowa.

Konkurs trwa do 31 lipca br.

Szczegółowe informacje w załączonym plakacie.

Kategoria: OSL

kwie_4.jpg

Serdecznie zapraszamy na Sąsiedzkie Spotkanie Wielkanocne, które odbędzie się 21 kwietnia br. o godz. 17:00 przy ul. Gibalskiego 10.

Wstęp wolny

Strona 1 z 4  » »|