Wolontariat jest dobrowolną, bezpłatną, świadomą działalnością na rzecz innych, wykraczającą poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie (Centrum Wolontariatu).

Wolontariat jest poświęceniem czasu i energii na rzecz społeczności lokalnej, osób spoza rodziny, na rzecz rozwoju środowiska itp. Działalność wolontarystyczna ma charakter bezpłatny.

Kto może zostać wolontariuszem w naszym Ośrodku?

Wolontariat jest szansą dla każdego niezależnie od płci, rasy, narodowości, wyznania, przekonań politycznych, wieku czy stanu zdrowia. Wolontariusz nie musi mieć żadnych kwalifikacji ani doświadczenia, jedynymi kryteriami są: chęć niesienia pomocy oraz silna motywacja do działania.

Chętnych prosimy o kontakt z koordynatorem wolontariatu pod numerem telefonu 506-864-828.


...........................................................................................................................................................................................

Kategoria: Wolontariat

Festyn-Poznajmy-sie---2.jpg
Szanowni Państwo,

W imieniu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, mamy przyjemność zaprosić Państwa na Festyn "Poznajmy się!" organizowany w ramach projektu „Wolontariat w warszawskich Domach Pomocy Społecznej”.

Wydarzenie będzie miało miejsce w dniu 22 września 2018 r., w godzinach 10.00-14.00 na terenie Centrum Wolontariatu przy al. Wilanowskiej 257.

Kategoria: Wolontariat

festyn-Poznajmy-sie.jpg

W imieniu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w wolontariackich
Festynach „Poznajmy się!” organizowanych na koniec lata w warszawskich domach pomocy społecznej: "Dom
Pomocy Społecznej „Syrena”, Dom Pomocy Społecznej „Pod Brzozami”Centrum Alzheimera !

Wstęp wolny!

Kategoria: Wolontariat

25 kwietnia 2018 r. w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” odbyło się seminarium dotyczące roli wolontariatu w życiu codziennym wolskich Seniorów, podczas którego zorganizowano pokaz filmu Pana Artura Wywigacza z Fundacji Centrum Inicjatyw Rozwojowych pod tytułem „Wiele zależy od ludzi dobrej Woli”. YOUTUBE.COM

Film pokazuje relacje między wolontariuszami i ich podopiecznymi oraz odpowiada na pytanie, czym jest dla nich wolontariat i dlaczego warto w takie działania się zaangażować.

Więcej informacji na stronie www.wola.waw.pl