Spektakl muzyczny "Ciao Ciao Bambina"

Kategoria: Wydarzenia

Bambina.jpg
Amfiteatr im. Sowinskiego i Nicola Palladini zapraszają 10 maja 2015 o godzinie 17.00 na spektakl muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego, autora choćby przeboju "Nie płacz kiedy odjadę".
"Ciao Ciao Bambina" to najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji musicalowego aktora z Rzymu, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, jak rownież podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy.
 
Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną.
 
 
Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.
W ciągu 90 minut usłyszymy szlagiery: ''Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', "Azzurro", "Marina", ''O'sole mio'', ''Love in Portofino'', ''Volare'', "Mamma", "Guarda che luna", "That's amore", "Mambo Italiano","Quando, quando quando", "Buonasera Signorina", "Arivederci Roma", "Piove"  czy ''Nie płacz kiedy odjadę".
Od dni premiery 22 listopada 2013 w Teatrze Małym w Tychach, spektakl wystawiamy był ponad piećdziesiąt razy w całej Polsce.
 
Reżyseria i Konepcja: Nicola Palladini
Scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz
 
________________________________________________________________________________________________________________________________________
NICOLA PALLADINI
Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio u wykładowcy Ilza Prestinari z Actor Studio.
Rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu "The Rocky Horror Show" w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: "Welcome to the Machine" The Pink Floyd Rock Show w roli Frank the Producer, "Alicja w Krainie Czarów" w roli Szalonego Kapelusznika, "Across the Universe", "Marcelino, chleb i wino", "Grease" oraz w roli Apostoła w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu "Maria z Nazaretu".
W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu "CABARET", w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku.  Rok pózniej wTeatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu "Kiss Me, Kate", rownież kreując głównego bohatera- Fred'a Grahama/Petruchio.
W 2013 roku  Nicola Palladini można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji ''Skrzypka na dachu'' w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w inscenizacji "Betlejem Polskiego" Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach.
W tym samym 2013 wyreżyserował spektakl muzyczny "Ciao Ciao Bambina", w którym z ogromnym sukcesem-ponad 30 spektakli od premiery w listopadzie 2013-wykreował postać Marino Mariniego.
Od 4 października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu Jesus Christ Superstar.
Obecnie wystepuje również w musicalowej wersji Snu Nocy Letniej Szekspira, gdzie wciela sie w role Oberona i Tezeusza.
 
2015.04.21