Aktywne Lato 2018

Kategoria: Rodzina i dziecko

PART_1538046249156.jpg

Podobnie jak w latach ubiegłych Zespół Asystentów Rodziny zorganizował dla rodzin objętych naszym wsparciem  różnorodne atrakcje w okresie wakacyjnym pod hasłem „ Aktywne lato”.

 

Rodzice z dziećmi korzystali zarówno z bezpłatnej oferty miasta jak i wyjść płatnych – poznali sztukę w Muzeum Narodowym oraz historię waluty i Narodowego Banku Polskiego  w Muzeum Pieniądza.

Klienci zwiedzili zajezdnię tramwajową WOLA oraz mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem autobusu elektrycznego. Ponadto uczestnicy  dowiedzieli się, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych podczas korzystania z komunikacji miejskiej. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjścia do papugarni, gdzie dzieci mogły z bliska poznać i nakarmić egzotyczne ptaki. Na terenie  Ogrodu Zoologicznego udało się również zorganizować wykład edukacyjny. Sporym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców była możliwość pogłaskania węża, jaszczurki - agamy brodatej czy gigantycznego ślimaka afrykańskiego.

Przy wsparciu Straży Miejskiej kolejny raz dzieci uczyły się zasad ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy.

Poprzez zwiedzanie i rozmaite zajęcia rodziny  poznały możliwości alternatywnych form spędzania czasu na terenie Dzielnicy Wola i Miasta.

2018.10.03