Letni Wyjazd Edukacyjno-Rozwojowy dla Rodzin do Maróza

Kategoria: Rodzina i dziecko

W dniach 28.07.2019 - 05.08.2019 grupa rodziców z dziećmi skorzystała z oferty Letniego wyjazdu edukacyjno-rozwojowego dla rodzin do Maróza. Organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej  we współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych i Zdrowia  Dzielnicy Wola.

Celem wyjazdu było wspólne spędzenie czasu wakacyjnego w bezpiecznej atmosferze nad jednym z mazurskich jezior i praca nad rozwijaniem swoich kompetencji rodzicielskich W czasie pobytu uczestnicy mieli okazję  do podniesienia swoich umiejętności interpersonalnych, podzielenia się doświadczeniami oraz  wspólnej rodzinnej zabawy i rekreacji. Każdego dnia grupa rodziców uczestniczyła w warsztatach, a dla dzieci zorganizowane były zabawy i gry terenowe. Wieczorami uczestnicy korzystali z przyjemności takich jak wspólne spacery po lesie, karaoke, projekcje filmów,  gra w kręgle, dzięki którym zacieśniano rodzinne więzi. Codziennymi atrakcjami gościnnego Szkolnego Ośrodka Wypoczynkowego "Syrenka" w Marózie była plaża, rowerki wodne, kajaki, rowery, wspaniały plac zabaw, boisko oraz profesjonalnie organizowany wieczór z ogniskiem.
Wczasowicze odwiedzili pobliską leśniczówkę w Napromku, gdzie mieli możliwość poznać dzikie zwierzęta i okoliczne obszary bagienne. Pan Leśnik w atrakcyjny sposób przedstawił swoją pracę; z pasją opowiadał o lokalnych atrakcjach. Po  spotkaniu w leśniczówce wszyscy uczestnicy wspięli się na najwyższe wzniesienie w Górach Dylewskich i widzieli pola bitewne słynnego Grunwaldu.
W czasie całego pobytu wolskim rodzinom towarzyszyła piękna pogoda. Po zebraniu wspaniałych wspomnień, naładowani pozytywną energią, wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich domów.

2019.09.05