Aktywne Lato 2019

Kategoria: Rodzina i dziecko

IMG_1023.jpg
Mając na uwadze  pozytywne doświadczenia z lat ubiegłych, w okresie lipiec -wrzesień 2019 r. Zespół Asystentów  Rodziny po raz czwarty realizował projekt  "Aktywne Lato ".
W ramach niego rodziny objęte wsparciem asystentów miały okazję wziąć udział w różnorodnych atrakcjach.

Zrealizowane działania miały za zadanie integrację rodzin w środowisku lokalnym, budowanie sieci wsparcia oraz pokazanie rodzicom alternatywnych form spędzania czasu wolnego wspólnie z dziećmi. W projekcie uczestniczyło  51 rodzin w tym 88 dzieci w różnym wieku. Asystenci organizowali wyjścia w obrębie poszczególnych rodzin, z którymi współpracują, ale też  w większych grupach.  
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wspólna wizyta w Miasteczku Ruchu Drogowego prowadzonego przez Straż Miejską m.st. Warszawy IV Odział Terenowy. Uczestnicy poznawali zasady ruchu drogowego oraz brali udział w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy. Wiele rodzin odwiedziło Warszawski Ogród Zoologiczny, gdzie dodatkową atrakcją  był wykład na temat życia zwierząt mieszkających w ZOO.
Dużą popularnością cieszyły się również wspólne wyjścia na basen oraz sale zabaw, gdzie zarówno dzieci, jak i rodzice mogli wykazać się aktywnością fizyczną. Rodziny odwiedziły także Escape Room, miały okazje wspólnie zagrać w kręgle oraz spędzić czas  podczas wspólnego seansu w kinie.
Liczna grupa osób skorzystała także z bezpłatnego wyjścia do Planetarium – Niebo Kopernika,  gdzie odbywał się seans zatytułowany: " Początek Ery Kosmicznej 3d".
W ramach projektu  były organizowane wyjścia do muzeów, m.in.  Powstania Warszawskiego, Wojska Polskiego oraz Muzeum Domków dla Lalek. Dzieci wspólnie z rodzicami  uczestniczyły w Dziecięcych Ogrodach Muzycznych oraz skorzystały z możliwości zwiedzenia Zamku Królewskiego.
Zapewne na długo w pamięci uczestników pozostaną wspomnienia ze wspólnych wyjść. Wiele rodzin mogło po raz pierwszy odwiedzić ciekawe i atrakcyjne miejsca. Z pewnością wspólna aktywność pozytywnie wpłynęła na rozwój dzieci oraz zdobywanie wiedzy na temat otaczającego ich świata. Dla rodziców była  to lekcja  kreatywnego spędzania czasu.

2019.10.24