Edukacyjne wycieczki dla rodzin z dziećmi w okresie jesienno- zimowym

Kategoria: Rodzina i dziecko

20191206_165749.jpg
W okresie jesienno - zimowym zespół asystentów rodziny zorganizował edukacyjne wycieczki dla rodzin z dziećmi.

    W czasie listopadowych spotkań w Zamku Królewskim, dzieci wraz z rodzicami miały okazję poczuć sie jak goście Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Każdy z nas dowiedział się jakich naczyń i sztućców używano podczas wykwintnych kolacji, skąd wzięło się powiedzenie “na szarym końcu” i kto miał okazję bywać na sławnych obiadach czwartkowych u króla Stasia.
Mieliśmy okazję porozmawiać ze specjalistą pracującym na Zamku i dowiedzieć się co jadał król na śniadanie, gdzie była zamkowa kuchnia oraz jak zachować się na królewskim dworze.
Każdy uczestnik warsztatów mógł także zrobić sobie własny ceramiczny kubeczek.

    W  grudniowe wieczory tego roku uczestniczyliśmy w czekoladowych warsztatach. Podczas wyjść do Pijalni Czekolady E. Wedel mogliśmy dowiedzieć się, co jest potrzebne do wyprodukowania wspanialej czekolady, jakie są jej odmiany, poznaliśmy owoce kakaowca. Posłuchaliśmy historii o rodzinie Wedlów, dzięki której znamy współczesną wersję czekolady. W czasie spotkań ozdobiliśmy wedlowskie torciki. Czekała na nas także pyszna, słodka niespodzianka- gorąca czekolada do picia.

 

2019.12.19