Informacje z Dzielnicy Wola

Kategoria: Wydarzenia


1.       DOŁACZ SWOJĄ ORGANIZACJĘ/INSTYTUCJĘ- WESPRZYJ SENIORÓW Z WOLI

Dzielnicowy Zespół „Warszawa Wspiera” Dzielnicy Wola m.st. Warszawy wraz z Mazowieckim Oddziałem Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie zapraszają nowych partnerów (organizacje pozarządowe, instytucje, firmy) do realizacji wspólnych działań na rzecz Seniorów z Woli.

Wystarczy zgłosić swoich wolontariuszy, którzy raz w tygodniu pomogą w zrobieniu zakupów lub odebraniu leków z apteki. Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie e-mail: wola.wsparcie@um.warszawa.pl lub telefonicznie: 22 325 66 44. Szczegóły w załączonym materiale graficznym.


2.       PORADNIK- ZDROWIE PSYCHOCZNE: LECZENIE WSPARCIE PRAWA PACJENTA

Czym jest zdrowie psychiczne? Jak o nie dbać, gdzie szukać wsparcia, pomocy?  Mamy nadzieję, że ten przewodnik stanie się mapą do poszukiwania, wsparcia i zachęci Państwa do „odczarowania” tego nadal trudnego, a czasem wstydliwego tematu jakim jest dbałość o zdrowie psychiczne.

Poradnik do pobrania tu: https://wola.waw.pl/2020/12/22/zdrowie-psychiczne-leczenie-wsparcie-prawa-pacjenta/

3.       KURIER WOLSKI DWA WYDANIA TRADYCYJNE I DWA SPECJALNE

Zachęcamy do lektury 4 wydań Kuriera Wolskiego. Dwa wydania tradycyjne, jeden – O TEMATYCE SPORTOWEJ a drugi „PRZEMIANY. KRAJOBRAZ WOLI PO 1989 ROKU WE WSPÓŁPRACY Z MUZEUM WOLI”.

W jednym z wydań jest zamieszczony plakat o pomocy sąsiedzkiej. Jeśli ktoś potrzebuje, może wydrukować, wyciąć i zamieścić w swoim miejscu zamieszkania.

Wszystkie wydania dostępne pod linkiem: https://wola.waw.pl/gazeta-kurier-wolski/?peroid=2020-12

2020.12.30