Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Kategoria: Wydarzenia

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie stosowane jest w odniesieniu do problemów, których rozwiązanie wymaga bardziej wnikliwego zanalizowania sytuacji życiowej osoby i źródeł jej problemu. Obejmuje działania dostosowane do indywidualnej sytuacji osoby uprawnionej, zmierzające do podniesienia świadomości prawnej z zakresu przysługujących uprawnień i wypełniania obowiązków obywatelskich, a także zrozumienia konsekwencji dokonanych wyborów rozwiązania problemów. W razie potrzeby, sporządzenie wspólnie z zainteresowanym planu działania i pomoc w jego realizowaniu.
Udzielamy porad głównie w obszarze  spraw mieszkaniowych, zadłużeń, upadłości konsumenckiej, prawa rodzinnego i zabezpieczenia społecznego. Staramy się uaktywnić i wesprzeć w szukaniu dróg wyjścia z  sytuacji i zapobieganiu kolejnym problemom, wynikającym m.in. z bierności i zaniechania działań wobec trudności, które przerastają naszych obywateli.
Porady obywatelskie są udzielane bezpłatnie, przy spełnieniu zasad poufności oraz przy zachowaniu wszelkich standardów etycznych. Z porad może skorzystać każda osoba z Warszawy (nie ma rejonizacji dzielnicowej).
Obecnie świadczymy usługi zdalnie (pandemia Covid-19) : telefonicznie i e-mailowo. Umawiamy się także na odbiór/przekazanie dokumentacji w biurze Stowarzyszenia CIS ul. Gałczyńskiego 3.

Porady na Woli świadczone sa zdalnie w następujacych terminach:
  • poniedzialek 10:00-12:00
  • wtorek 8:00-12:00
  • środa 8:00-12:00
  • czwartek 8:00-12:00
  • piątek 8:00-12:00

 

Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie  Wola

 

Infolinia do zapisów telefonicznych 19115 wew. 8 (porada obywatelska)

 

Stowarzyszenie Centrum Informacji Społecznej CIS

ul. Gałczyńskiego 3,  00-362 Warszawa

tel: (22) 828-12-95; email: bpowarszawa@gmail.com; www.bpo.warszawa.pl

 

2021.01.22