Informacje z Dzielnicy Wola

Kategoria: Wydarzenia

1. TRWAJĄ ZAPISY DO PROGRAMU AKTYWNY SENIOR 60+
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Warszawa Wola Śródmieście wznawia realizację bezpłatnego programu Aktywny Senior 60+.  Zainteresowanych seniorów zapraszamy do udziału i do zapisywania się. Program finansowany jest przez Urząd m.st. Warszawa.
Szczegóły na stronie: https://zozwola.pl/aktualnosci/bezplatny-program-aktywny-senior-65/

2. JAKIE MIEJSCE SPOTKAŃ I WYMIANY SĄSIEDZKIEJ W WOLA PARKU- KONSULTACJE SPOŁECZNE
Wolskie Centrum Kultury, we współpracy z Wola Parkiem, tworzy Współdzielnik – miejsce zachęcające do działania zgodnie z zasadami ekologii i zero waste. Ruszyły konsultacje społeczne, podczas których każdy mieszkaniec może wyrazić swoją opinię, jak powinno wyglądać takie miejsce spotkań i wymiany sąsiedzkiej. 
Najbliższe konsultacje terenowe: w poniedziałek 26 kwietnia, godz. 17:00-19:00, osiedle Ulrychów
Więcej informacji znajdziecie na stronie www.wspoldzielnik.wck-wola.pl oraz http://konsultacje.um.warszawa.pl/wspoldzielnik
Twoja opinia się liczy! Weź udział!

3. BEZPŁATNE KONSULTACJE Z PRACOWNIKIEM SOCJALNYM
We wtorki od godziny 14.00 do 15.30 mieszkańcy mają możliwość skorzystać z bezpłatnych konsultacji z pracownikiem socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy. Z uwagi na sytuację epidemiczną konsultację mogą odbyć się drogą telefoniczną bądź na platformie zoom lub osobiście w siedzibie Domu Sąsiedzkiego „ MAL Kotłownia” na Olbrachta 9a.  Z porad mogą skorzystać TYLKO I WYŁĄCZNIE PEŁNOLETNI MIESZKAŃCY ULRYCHOWA. Konsultacje odbywają się bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu się na rozmowę (najpóźniej do poniedziałku do godz. 12.00).  Zapisy na adres mailowy: mal.ulrychow@fundacja-hereditas.pl.
Szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/events/495997771416840/

4. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE DOT. WSPARCIA ŚRODOWISKOWEGO OSÓB DOROSŁYCH Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie z ramienia m.st Warszawy w partnerstwie ze Stowarzyszeniem "Otwarte Drzwi" realizuje Projekt pt. "Warszawski zintegrowany model wsparcia środowiskowego dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną - testowanie i wdrażanie modelu". Jest to projekt, który jest realizowany w Punkcie Informacyjno-Koordynującym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Szczegóły na stronie: https://wcpr.pl/aktualnosci/pikoni-punkt-informacyjno-koordynacyjny-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia-intelektualna i tu: http://europa.um.warszawa.pl/projekty-miejskie/warszawski-zintegrowany-model-wsparcia-rodowiskowego-os-b-doros-ych-z-niepe-nospra

5. NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA I NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE
Potrzebujesz pomocy prawnika? Nie radzisz sobie z zadłużeniem? Nie możesz porozumieć się z sąsiadem? Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego! Taka pomoc jest udzielana za darmo, nic nie musisz za nią płacić.

Wystarczy skontaktować się z konsultantem dostępnym pod numerem 19115 i poproś o umówienie na telefoniczną poradę prawną lub obywatelską lubwyślij maila z prośbą o mailową lub telefoniczną poradę na wybrany adres punktu pomocy prawnej lub poradnictwa obywatelskiego.

W załączniku plakat dla beneficjentów, informacje dla profesjonalistów oraz aktualna lista placówek świadczących nieodpłatne poradnictwo na terenie Warszawy.

6. WARSZAWA RÓŻNORODNA - CZYLI JAKA? –ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Warszawy do wzięcia udziału w konsultacjach dot. projektu poświęconemu polityce różnorodności społecznej dla m.st. Warszawy. Porozmawiajmy o tym, jak dbać o potrzeby różnych grup społecznych podczas spotkań dialogowych i konsultacyjnych. Zapisz się już dziś: rownetraktowanie@um.warszawa.pl.
Wszystkie spotkania odbywają się on-line. Konsultacje trwają do 14 maja 2021.
Chcesz zaprosić sąsiadów? Wydrukuj i powieś plakat >>>
Szczegóły: http://www.konsultacje.um.warszawa.pl/roznorodna

 

 

2021.04.23