Przejdź do treści

Informacje z dzielnicy Wola 09.02.2024 r.

  Zapraszamy do zapoznania się informacjami z Dzielnicy Wola z dnia 09.02.2024 r.


  Zapraszamy mieszkańców na spotkanie z Burmistrzem Woli w ramach cyklu „O Woli Do Woli”

  Zapraszamy mieszkańców na spotkanie z Burmistrzem Woli Krzysztofem Strzałkowskim, które odbędzie się 14 lutego 2024 r. o godzinie 12:00 w Wypożyczalni nr 11 – “Na Kole” ul. Ciołka 20. 


  „Walentynkowe serca do kąpieli” – warsztaty dla seniorów

  Ośrodek Wsparcia dla Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy serdecznie zaprasza wolskich Seniorów na warsztaty pt. „WALENTYNKOWE SERCA DO KĄPIELI”, które odbędą się 14 lutego 2024 r. w godz.: 10:00 – 11:30 w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów ul. Zawiszy 5. Zapisy do 13 lutego 2024 r. pod nr telefonu: 22 631 26 90 lub 519 833 027.

  Link do wydarzenia


  „Suplementy, diety, zioła i witaminy” – spotkanie prozdrowotne dla seniorów

  Zakład Podstaw Pielęgniarstwa WNoZ WUM oraz Ośrodek Wsparcia dla Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy serdecznie zapraszają wolskich Seniorów na cykl spotkań poświęconych zdrowiu pt. „Suplementy, diety, zioła i witaminy”.  Spotkanie odbędzie się 27 lutego 2024 r. o godz. 10:00 w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów, ul. Zawiszy 5. Obowiązują zapisy do 23 lutego 2024 r. pod nr tel.: 22 631 26 90 lub 519 833 027.

  Link do wydarzenia


  Profilaktyka czerniaka i innych nowotworów skóry – Bezpłatne szkolenie dla mieszkańców

  Jak się chronić przed nowotworami skóry? Jakie są sygnały ostrzegawcze i kiedy należy iść do dermatologa?  Odpowiedź na te pytania można uzyskać uczestnicząc w bezpłatnym szkoleniu, które odbędzie się 22 lutego w godz. 13:00-14:30 w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów, ul. Zawiszy 5. Zapraszamy.

  Link do wydarzenia


  Skorzystaj z bezpłatnego domowego instruktażu pielęgniarki

  Jeśli opiekujesz się bliskim starszym, który jest leżący lub wymaga Twojej dużej pomocy, Skorzystaj z bezpłatnej wizyty pielęgniarki w swoim domu. Pielęgniarka przekaże przydatne informacje dotyczące pielęgnacji, opieki, toalety chorego, profilaktyki odleżyn, sprzętu pomocniczego itp. Nie jest potrzebne żadne skierowanie czy dokumentacja medyczna.  Informacje i zapisy: tel.792 890 810.


  Bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Zaprasza Ognisko Muranów

  Ogniska Muranów zaprasza dzieci w wieku od 7 do 16 lat na bezpłatne zajęcia, które obejmują m.in.: opiekę i zagospodarowanie czasu wolnego dzieci po zajęciach w szkole; pomoc w odrabianiu lekcji oraz inne formy wsparcia edukacyjnego; ciekawe zajęcia rozwijające zainteresowania oraz pasje; zajęcia psychoedukacyjne, profilaktyczne i art-terapeutyczne; organizację okolicznościowych imprez i uroczystości; interesujące wycieczki – kina, parki, muzea;  codzienny ciepły i smaczny posiłek; profesjonalne i troskliwe wsparcie rodziny. POBYT W OGNISKU JEST NIEODPŁATNY! Zapisy: tel. +48 tel.: 22 126 97 77.

  Plakat (plik PDF 161 KB)


  Gorączka Złota PCK – włącz się do akcji!

  Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zachęca do udziału w akcji „Gorączka Złota PCK”. Wystarczy w widocznym miejscu postawić skarbonkę (może to być słoik lub inny pojemnik, który oznaczymy napisem „Gorączka Złota PCK). Do skarbonki wrzucamy TYLKO „złote drobniaki”, tzw. „miedziaki” (1, 2 czy 5 groszy). Akcja polega na zebraniu jak największej liczby monet (liczy się ich waga). Kto może wziąć udział? KAŻDY, instytucja i osoba prywatna. Akcja podzielona jest na 4 kategorie: przedszkola, szkoły, instytucje, osoba prywatna. Placówka/osoba, która zbierze najwięcej monet w danej kategorii otrzyma nagrodę. Zachęcamy również do indywidualnych zgłoszeń w ramach kategorii „Złoty Człowiek”.

  REGULAMIN (plik DOC. 25KB)

  FORMULARZ ZGŁOSZEŃ (plik DOC. 12 KB)


  Bezpłatne spotkanie online uWażna Seniorka, uWażny Senior w ramach Ogólnopolskich Dni Uważności.

  Zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu online, na którym będzie można dowiedzieć się czym jest, a czym nie jest uważność. W czym może pomóc seniorom i co wynika z badań nad mózgiem. W jaki sposób uważność może wesprzeć relację z bliskimi. Spotkanie online poprowadzą dwie certyfikowane nauczycielki uważności. Wystarczy się zarejestrować (imię i mail) i w środę, 14 lutego o godz. 10:00 połączyć na platformie Zoom. Link do zapisów: https://wyspa-zmian.pl/event/uwazna-seniorka-i-senior/.


  Konkurs Fotograficzny Cyfrowego Archiwum Społecznego Wolskie Regionalia –  Foto Art Wola

  Konkurs przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów fotografii. Wystarczy wykonać zdjęcie, które przedstawia w sposób artystyczny, kreatywny i ciekawy miejsce znajdujące się w Dzielnicy Wola.

  Zdjęcia mają zwracać uwagę na piękno, koloryt i kontrast Dzielnicy lub inne wybrane przez uczestnika zagadnienie. Uczestnicy mają pełną swobodę w stosowaniu ciekawych technik fotograficznych, kolażu lub fotomontażu.

  Termin nadsyłania prac upływa 10 marca 2024 r. Prace można składać bezpośrednio w III Czytelni Naukowej (al. Solidarności 90, II p.) bądź drogą mailową na adres c3@bpwola.waw.pl – ważne, aby w temacie wiadomości podać nazwę konkursu, tj. Foto Art Wola. Więcej na stronie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola.


  Wystawa w MAL Kotłownia  pt. „Srebrzystości. Szarości. Platynowości”

  Zapraszamy na wystawę indywidualnej artystki malarki, rzeźbiarki i grafika – Anny Gryczko pt. „Srebrzystości. Szarości. Platynowości” w malarstwie olejnym Anny Gryczko”, którą można obejrzeć w MAL Kotłownia, ul. Jan Olbrachta 9, w godzinach otwarcia MAL-u. Malarstwo pozwala zatrzymać w pamięci miejsca, chwile, emocje. Artystka nie tytułuje swoich obrazów starając się, by odbiorca odnalazł w nich cząstkę siebie. Zostawia margines, szerokie pole do indywidualnego odbioru. Więcej o wystawie na FB MAL Kotłownia.


  Ruszył projekt dla Seniorów “Dojrzały, aktywny i…… z pasją”.

  Zachęcamy seniorów do udziału w projekcie “Dojrzały, aktywny i……z pasją”. Jest to cykl rożnych wydarzeń m.in.: Taniec w kręgu, Smart senior, Joga dla Seniora, zajęcia umuzykalniające, zajęcia artystyczne i wycieczki po różnych ciekawych miejscach Warszawy. Udział jest bezpłatny, na niektóre zajęcia i wycieczki obowiązują zapisy. Szczegóły na FB MAL Kotłownia.