Przejdź do treści

Informacje z Dzielnicy Wola 19.07.2024

  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami z Dzielnicy Wola z 19.07.2024 r.


  Sąsiedzki Ulrychów – zapraszamy na spacery i prelekcje

  Partnerstwo Lokalne Ulrychów Mieszkańców prowadzi dla mieszkanek i mieszkańców Woli spacery i prelekcje. Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców na spacery i prelekcje, które jeszcze przed nami:

  SPACERY:

  • 07.24 godz. 14:00 (wtorek) „Niech dalej mówią kamienie – sztuka sepulkralna na przykładzie Cmentarza Prawosławnego”. Zbiórka ul. Wolska, przed wejściem na Cm. Prawosławny. Przewodniczka: Jolanta Głodowska
  • 09.24 godz. 14:00 (sobota) „Stare ulice w nowej odsłonie”. Zbiórka ul. Redutowa róg ul. Nakielskiej. Przewodniczka: Ewa Andrzejewska.

  PRELEKCJE: (w czwartki w MAL Kotłownia przy ul. Jana Olbrachta 9)

  • 07.24 godz. 17:00 „Jakie to ładne! Sztuka Ulrychowa” – prelegentka Jolanta Głodowska
  • 09.24 godz. 17:00 „Piotr Wysocki – bohater wciąż zbyt mało znany” – prelegentka Ewa Andrzejewska
  • 10.24 godz. 17:00 „Obrońcy Reduty Wolskiej” – prelegentka Ewa Andrzejewska

  Harmonogram dostępny na stronie wola.um.warszawa.pl. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest nieodpłatny, dzięki finansowaniu ze środków Dzielnicy Wola m.st. Warszawy w ramach projektu SĄSIEDZKI ULRYCHÓW 2024, realizowanego przez Fundację Hereditas.


  Porozmawiajmy o granicach i potrzebach – cykl spotkań z asystentami zdrowienia

  Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z inicjatywy „Ku Zdrowieniu”, które odbędzie się 25 lipca w godz. 19:00-20:30 w Miejscu Aktywności Lokalnej „Kotłownia (ul. Jana Olbrachta 9).

  Omawiany temat to: „Granice i potrzeby, czyli jak dbać o siebie nie krzywdząc innych”.  Będzie możliwość wspólnego przećwiczenia kilku metod ułatwiających bezpieczną i zdrową komunikację. Dowiedzieć się: Jak dbać o siebie i swoje potrzeby? Jak pilnować granic swoich i innych? Jak zachować w tym zdrowy rozsądek i nie krzywdzić innych? Zapraszamy.


  Bezpłatne konsultacje specjalistyczne w ramach profilaktyki raka piersi i tarczycy

  Poradnia Onkologiczna działająca przy Szpitalu Wolskim im. dr Anny Gostyńskiej Sp. z o.o., ul. Marcina Kasprzaka 17 w Warszawie, Pawilon nr 1 (wejście od ul. Szarych Szeregów), zaprasza na konsultacje specjalistyczne w ramach profilaktyki raka piersi i tarczycy. Poradnia udziela kompleksowej opieki Pacjentom z podejrzeniem nowotworu lub zdiagnozowaną chorobą nowotworową. W Poradni Onkologicznej prowadzone są konsultacje Pacjentów, zarówno z podejrzeniem procesu nowotworowego, jak i już rozpoznaną chorobą. Otaczamy opieką chorych leczonych operacyjnie w naszym Szpitalu. DO PORADNI ONKOLOGICZNEJ NIE POTRZEBUJESZ SKIEROWANIA! Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu: 22 389 48 00 oraz na stronie internetowej Szpitala Wolskiego – Edukacja Zdrowotna, skąd możesz pobrać materiały informacyjne, zapoznać się z nimi i przekazać dalej! Pamiętaj! Profilaktyka jest ważna!


  Warszawska Olimpiada Seniorów

  Impreza mająca na celu promowanie sportu i rekreacji wśród seniorów, propagowanie zdrowego stylu życia oraz integrację społeczną. Warszawska Olimpiada Seniorów już od kilku lat wpisała się w sportowy kalendarz stolicy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się w dniach: 19-21 września br. Więcej informacji odnośnie zapisów i zasad uczestnictwa już wkrótce na stronie Warszawska Olimpiada Seniorów – Aktywna Warszawa.


  Piknik Rodzinne zamieszanie na Woli – już 21 lipca

  Związek Dużych Rodzin Trzy Plus zaprasza wszystkie warszawskie rodziny do udziału w projekcie „Wspólne godziny dla rodziny”, który jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Już w tę niedzielę (21 lipca) zapraszamy na pierwszy piknik pn. “Rodzinne Zamieszanie na WOLI” do Parku im. Edwarda Szymańskiego. W ramach wydarzenia, w godzinach 14:00 -18:00, zostało zaplanowanych wiele atrakcji, aby rodzinnie spędzić czas na wspólnej zabawie i odpoczywaniu w cieniu drzew.


  Ruszył nowy projekt – OPIEKA WYTCHNIENIOWA 2024

  “Opieka wytchnieniowa” to program, który został stworzony z myślą o wsparciu członków rodzin oraz opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Głównym celem jest zapewnienie doraźnej i czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej, aby umożliwić odciążenie od codziennych obowiązków związanych z opieką nad osobami z niepełnosprawnością. Jak się zgłosić? Skontaktuj się z Kają Maciejowską, nr tel. +48 733 722 574, adres e-mail: ozn@fundacjajestemmama.pl. Więcej o projekcie na stronie Fundacji Jestem Mamą.


  Podróż w czasie z Majerem Kirszenblatem – półkolonie letnie dla dzieci z niepełnosprawnościami

  Zapraszamy na bezpłatne półkolonie w Muzeum POLIN, gdzie będzie można przenieść się do małych miasteczek sprzed 100 lat!. Półkolonie są dostosowane w szczególności do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, niepełnosprawnością ruchową oraz z chorobami przewlekłymi. W programie: warsztaty twórcze, dawne gry i zabawy, czas na świeżym powietrzu, zajęcia na wystawie oraz wystawa prac połączona z piknikiem. Data: 19–23 sierpnia, godz. 9:00–14:00. Wstępnej rezerwacji należy dokonać mailowo: muzeumdostepne@polin.pl. Szczegóły na stronie Muzeum POLIN.