Przejdź do treści

Informacje z Dzielnicy Wola 20.01.2023 r.

  Zapraszamy do zapoznania się z Newsletterem Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Wola.


  Potańcówka Karnawałowa w MAL „Kotłownia”

  Zapraszamy mieszkańców na “Potańcówkę karnawałową”, która odbędzie się 24 stycznia br. w godzinach 11:00-13:00 MAL „Kotłownia”, ul. Jana Olbrachta 9. Więcej na FB MAL Kotłownia. Projekt finansuje Dzielnica Wola.


  Składkowe podwieczorki we wtorki w MAL Piaskowa 7

  Zapraszamy do regularnych, sąsiedzkich spotkań przy wspólnym stole w ramach „Składkowych podwieczorków we wtorki”. Spotykamy się w ostatnie wtorki miesiąca między godz. 17:00 a 19:00 w MAL Piaskowa, ul. Piaskowa 7. Zasada jest tylko jedna. Każda osoba przynosi przekąskę lub składnik do wybranej wspólnie potrawy, którą wspólnie przygotujemy w czasie spotkania. Na koniec zajadamy się pysznościami. Pierwszy podwieczorek już 24 stycznia 2023 r. Kolejne terminy: 28 lutego, 28 marca, 25 kwietnia, 23 maja. Szczegóły na FB MAL Piaskowa 7. Projekt finansuje Dzielnica Wola.


  Cykl bezpłatnych spotkań „Na zdrowie!” w MAL Piaskowa 7

  W nowym roku planujesz zadbać o zdrowie? Chętnie w tym pomożemy. Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych spotkań „Na zdrowie!”, które  odbywać się będą w czwartki o godzinie 17:30 w MAL Piaskowa 7, ul. Piaskowa 7. W atmosferze zaufania i uważności porozmawiamy o zagadnieniach związanych ze zdrowiem, a w szczególności odżywianiem. Stworzymy przestrzeń na pytania, wątpliwości i opowiadanie o własnych perspektywach. Zaczniemy od podstaw teoretycznych, by w procesie wspólnego zdobywania wiedzy dotrzeć do praktyki. Pierwsze spotkanie już 26 stycznia (czwartek) o godz. 17:30 – Fakty i mity, czyli podstawy na temat odżywiania.

  Terminy spotkań:

  9 lutego – Odporność, czyli sposób na zdrowie

  23 lutego – Jadłospis, czyli podstawa każdego dnia

  9 marca – Warsztat, czyli robimy domowe pieczywo

  Szczegóły na FB MAL Piaskowa 7. Projekt finansuje Dzielnica Wola


  Joga dla Seniorów

  Zapraszamy 1 lutego 2023 r. seniorów na zajęcia z jogi, które odbędą się w MAL „Kotłownia”, ul. Jana Olbrachta 9. Zajęcia odbywają się cyklicznie w pierwszą środę każdego miesiąca w godzinach 12:00-12:45. Więcej na FB MAL Kotłownia. Projekt finansuje Dzielnica Wola.


  Bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu  „Na Wolę po zdrowie”

  Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu „Na Wolę po zdrowie”. Badania odbędą się 9 lutego i 7 marca 2023 r. w godz. 9:00-17:00 na skwerze im. B. Lacherta przy Urzędzie Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 19:30, tel. 58 767 34 44 lub 58 767 34 55. Badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy, finansowany przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Pamiętajmy, że tylko profilaktyka i regularne badania przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka zachorowania, szybkiego zdiagnozowania i podjęcia właściwego leczenia. Projekt współfinansuje Dzielnice Wola.


  Ruszył nabór wniosków, które można składać w ramach inicjatywy lokalnej i działań partnerstw lokalnych

  Jeśli masz pomysł ważny dla twojej okolicy i chcesz razem z sąsiadkami i sąsiadami lub znajomymi go zrealizować, możesz złożyć do Urzędu m.st. Warszawy (dzielnicy) wniosek o jego wsparcie w ramach inicjatywy lokalnej lub zgłosić pomysł do Urzędu (dzielnicy) w ramach prowadzonego partnerstwa lokalnego.

  Wsparcie partnerstww 2023 roku zaplanowana kwota na wsparcie partnerstw to 50 000 zł. Maksymalna pula wsparcia dla Partnerstwa to 5 000 zł. Środki dla partnerstwa przekazywane są do współpracującej z Partnerstwem komórki urzędu lub jednostki na podstawie wypełnionego i przekazanego do CKS wniosku.

  Inicjatywy lokalnena wsparcie inicjatyw lokalnych w 2023 r. zabezpieczono rezerwę w wysokości 300 000 zł. Przewidywana wysokość wsparcia to 10 tyś. zł na inicjatywę (w szczególnych przypadkach do 15 tyś. zł). Informacje czym jest inicjatywa lokalna i jak ją zorganizować znajdują się pod adresem: https://um.warszawa.pl/waw/sasiedzka/inicjatywa. Koordynatorkami inicjatywy lokalnej w Dzielnicy Wola są: Magdalena Antonik, 22 443 57 95, mantonik@um.warszawa.pl i Katarzyna Stanikowska 22 443 57 94, kstanikowska@um.warszawa.pl.

  Czekamy na Państwa wnioski i pomysły!


  Bezpłatne webinarium dla seniorów dotyczący cyberbezpieczeństwa

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza na webinarium CEDUR dla seniorów pt. „Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych”, które odbędzie się 20 stycznia 2023 roku w godz. 17:00-18:00. W załączeniu przesyłamy program spotkania oraz link do strony, gdzie znajduje się odnośnik do elektronicznego formularza zgłoszeniowego: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=80737&p_id=18

  Powrót do góry strony