Przejdź do treści

Informacje z Dzielnicy Wola 26.04.2004 r.

  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami z Dzielnicy Wola z dnia 26.04.2024 r.


  Jak zaplanować sąsiedzkie święto?

  Warszawskie Dni Sąsiedzkie tradycyjnie świętowane są w maju. Warto pomyśleć już teraz jak się do nich przygotować, a także jak namówić i włączyć do przygotowań sąsiadów. Na stronie um.warszawa.pl znajdziecie wskazówki i przepis na udany dzień sąsiedzki. Jeśli plan wydarzenia przekracza możliwości finansowe organizatorów, urząd oferuje swoje wsparcie w formie potrzebnych materiałów i usług.

  W razie pytań lub wątpliwości organizacyjnych warto skorzystać z bezpłatnego doradztwa koordynatorów warszawskich Dni Sąsiedzkich pod adresem mailowym: mal@um.warszawa.pl lub numerem telefonu 22 443 34 39.


  Spotkania tematyczne w ramach programu Blisko Bliskich – Wola 2024

  Zajmujesz się rodzicami? Opiekujesz się osobą starszą? Twoi bliscy mają problemy z pamięcią, demencję, chorobą Alzheimera, a Tobie trudno jest zrozumieć ich zachowanie? Skorzystaj z bezpłatnego wsparcia w programie Blisko Bliskich – Wola 2024. Zapraszamy na cykl spotkań tematycznych w maju:

  • 8 maja – Zaginięcie osoby starszej z zaburzeniami pamięci – jak zapobiegać i co robić, kiedy bliski zaginie – praktyczne wskazówki ułatwiające zapewnienie bezpieczeństwa i ułatwiające poszukiwania.
  • 15 maja – Upoważnienia notarialne, pełnomocnictwa,  procedura ubezwłasnowolnienia przydatne w opiece nad bliskim.
  • 22 maja – Odżywianie i dieta po 60 r.ż. – zalecenia dietetyczne dla podopiecznych i opiekunów.

  Spotkania odbywają się w środy w godz.18:30 – 20:30 w Wolskiej Mozaice ul. Wolska 46/48.

  Zapisy: tel. 792 890 810 lub zapisy@syntonia.org.pl.

  Plakat (plik PDF. 7,2 MB)


  “Rodzicem być – sobą być” – bezpłatne spotkania dla rodziców/opiekunów

  Zapraszamy rodziców/opiekunów do udziału w bezpłatnych spotkaniach w ramach projektu pn. „Rodzicem być – sobą być” współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy Dzielnicy Wola. Trwają zapisy na kolejne warsztaty, które będą się odbywać online:

  • 6 maja (poniedziałek), godz. 18:00-20:15 – „Młodzi wolni od stresu – jak wspierać nastolatka w radzeniu sobie z napięciem?”: warsztaty dla rodziców/opiekunów nastolatków, zapisy TUTAJ
  • 13 maja (poniedziałek), godz. 18:00-20:15 – „Jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci”: wykład dla rodziców/opiekunów dzieci wczesnoszkolnych, zapisy TUTAJ
  • 14 maja (wtorek), godz. 18:00-20:15 – „Jak być rodzicem i zachować równowagę”: warsztaty dla rodziców/opiekunów, zapisy TUTAJ.

  Więcej o projekcie na stronie wola.um.warszawa.pl i na stronie Fundacji RoRo. Zapraszamy do udziału.


  Weź udział w konkursie fotograficznym „ULRYCHÓW – przeszłość | teraźniejszość”

  Partnerstwo Lokalne Ulrychów Mieszkańców zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „ULRYCHÓW – przeszłość | teraźniejszość”. Konkurs polega na tym, by na formacie 4:5 (pionowo) lub 5:4 (poziomo) zawrzeć 2 zdjęcia ukazujące to samo miejsce (obiekt) znajdujące się w aktualnych granicach Ulrychowa. Jedno zdjęcie z przeszłości wykonane między latami 1900-1999 (nie musi być własnością twórcy pracy konkursowej – wymagamy jedynie zgody autora). Drugie zdjęcie wykonane w roku 2024 przez twórcę pracy konkursowej. Istnieje duża dowolność artystyczna w tworzeniu prac. Format prac to JPG a rozdzielczość to dokładnie 2000×2500 pikseli dla orientacji pionowej lub 2500×2000 pikseli dla orientacji poziomej. W konkursie mogą wziąć udział maksymalnie dwie prace jednego autora. Swoje prace można zgłaszać do 31 maja 2024 do godziny 23:59 na e-mail: kotlownia@fundacja-hereditas.pl.

  W tytule e-maila prosimy o umieszczenie słowa ULRYCHÓW. Więcej o konkursie na FB MAL Kotłownia. Zapraszamy razem z Partnerstwo Lokalne Ulrychów Mieszkańców.

  Konkurs realizowany w ramach projektu pn. Sąsiedzki Ulrychów 2024, który jest finansowany ze środków dzielnicy Wola m.st. Warszawy.


  Koncert w Domu Pomocy Społecznej „Budowlani”

  Zapraszamy na koncert zespołu Cztery Kiery z Żyrardowa, który odbędzie się 2 maja o godz. 14:00 w Domu Pomocy Społecznej „Budowlani”, ul. Elekcyjna 6.
  W repertuarze piosenki o Warszawie.


  Szlakiem Sąsiedzkich Donic – spacer sąsiedzki

  Zapraszamy na wspólny spacer szlakiem sąsiedzkich sadzonek, który odbędzie się 8 maja w godz. 15:00-16:00. Będzie można podziwiać, posadzone wspólnie przez uczestników Partnerstwa Lokalnego Ulrychów Mieszkańców, kompozycje kwietne w przestrzeni miejskiej. Dowiedzieć się jak zostały wykonane, kto się nimi opiekuje i też włączyć się w dbanie o zasadzone rośliny.

  Miejsce zbiórki: MAL Kotłownia, ul. Jana Olbrachta 9. Spacer realizowany w ramach projektu pn. Sąsiedzki Ulrychów 2024, który jest finansowany ze środków dzielnicy Wola m.st. Warszawy.


  Pomocne rozmowy – grupa wsparcia dla kobiet po rozstaniu

  Czy niedawno doświadczyłaś rozstania lub rozwodu? Czujesz się zagubiona, samotna lub przytłoczona emocjami? Dołącz do grupy wsparcia dla kobiet, gdzie możesz znaleźć współczucie, zrozumienie i inspirację do odbudowywania siebie po zakończeniu związku. Spotkania będą odbywać się w czwartki zaczynając od 9 maja i potrwają do 27 czerwca (oprócz dni: 16 i 30 maja), w godzinach 18:00 – 19:30 w MAL Kotłownia, ul. Jana Olbrachta 9. Zgłoszenia przyjmowane są na e-mail: warszawa@widzewiecej.pl.

  Koniecznie podaj swoje imię, nazwisko i numer telefonu. Więcej na FB Stowarzyszenie Widzących Więcej w Warszawie .