Przejdź do treści

Informacje z Dzielnicy Wola – 16.12.2022 r.

  Zapraszamy do zapoznania się z Newsletterem Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Wola


  Apel – Niech osoby potrzebujące nie pozostaną bez wsparcia

  Sezon jesienno-zimowy to czas trudny dla osób starszych, przewlekle chorych, ubogich i w kryzysie bezdomności. Zwracajmy uwagę na osoby leżące na mrozie, ubrane niestosowanie do pory roku. Może wśród sąsiadów jest osoba lub rodzina wymagająca wsparcia.

  Zgłoszenia, również anonimowe można przekazywać:

  • osobiście lub pisemnie na adres: Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, ul. Generała Józefa Bema 91, 01-233 Warszawa,
  • telefonicznie: 22 571 50 00 i mailowo: sekretariat@ops-wola.waw.pl.

  Stołeczne Centrum Wsparcia Organizacji – pomoc, doradztwo, szkolenia dla organizacji pozarządowych

  Poniżej znajdą Państwo publikację dotyczącą Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, które jest prowadzone na zlecenie Miasta.  SCWO to miejsce, w którym organizacje działające na rzecz Warszawy i jej mieszkańców oraz urzędnicy miejscy znajdują nieodpłatne wsparcie, doradztwo i pomoc w codziennych działaniach, głównie poprzez szkolenia, porady prawno-księgowe (w szczególności podczas składania wniosków i rozliczania dotacji), serwis informacyjny, jak również wsparcie przy obsłudze generatora wniosków. Polecamy lekturę.

  Publikacja SCWO


  Bądź czujny, nie daj się okraść!

  Myśląc o świętach pamiętajmy o bezpieczeństwie. Zadbajmy wspólnie, by okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, nie został zakłócony przez przykre dla nas niespodzianki. Pamiętajmy o kilku zasadach, z którymi można się zapoznać na stronie wola.um.warszawa.pl.


  Budżet Obywatelski – zgłoś swój projekt do 25 stycznia 2023 r.

  Pomyśl o tym, czego jeszcze brakuje, co należy zmienić lub poprawić. Opisz swój pomysł i zgłoś do budżetu obywatelskiego. W ten sposób masz realny wpływ na Twoje najbliższe otoczenie oraz na rozwój Warszawy. Na stronie bo.um.warszawa.pl można zgłaszać projekty i zapoznać się z harmonogramem.

  Powrót do góry strony