Przejdź do treści

“Bezpieczeństwo Stołecznych Seniorów” – relacja ze spotkania

    9 grudnia 2022 r. w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów odbyło się spotkanie edukacyjne “Bezpieczeństwo Stołecznych Seniorów”.

    Spotkanie zorganizowane zostało  przez Fundację Zapobiegania Wypadkom Drogowym, w ramach programu profilaktyczno – edukacyjnego dla seniorów “Bezpieczeństwo stołecznych seniorów”. Spotkanie było powadzone przez ekspertów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ratownika medycznego z pogotowia ratunkowego.

    Podczas spotkania specjaliści bezpieczeństwa ruchu drogowego wskazali Seniorom największe zagrożenia  w ruchu drogowym, oraz omówili jak skutecznie przeciwdziałać niebezpieczeństwom, na co zwrócić szczególną uwagą i jak się zachowywać w danym miejscu.

    Ratownik medyczny przeprowadził zajęcia w których wskazał jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy potrzebującym, zarówno na ulicy jak i w domu. Dodatkowymi atrakcjami spotkania była możliwość przećwiczenia prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa korzystając z symulatora.

    Atrakcją spotkania był również symulator dachowania, symulator poduszki powietrznej oraz możliwość przeprowadzenia badania wzroku przy użyciu specjalistycznych tablic okulistycznych – Ishihary. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali zestawy bezpieczeństwa do udzielania pierwszej pomocy.