Przejdź do treści

Sąsiedzkie powitanie lata przy Zawiszy – relacja

  „ SĄSIEDZKIE POWITANIE LATA PRZY ZAWISZY”

  W środę 21 czerwca razem z naszymi sąsiadami przywitaliśmy lato. Impreza odbyła się w ramach inicjatywy lokalnej, którą zainicjowały dwie Seniorki, Pani Stasia i Pani Ania.

  Spotkanie rozpoczęło się uroczystym odsłonięciem muralu obrazującego aktywność wolskich Seniorów, którzy uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Ośrodek Wsparcia dla Seniorów. W tworzeniu muralu zdobiącego jedną ze ścian siedziby OWS zaangażowani byli, oprócz twórcy – Pana Dariusza Paczkowskiego – Seniorzy korzystający z oferty Ośrodka.

   

  Wśród gości nie zabrakło władz dzielnicy oraz dyrekcji OPS Wola

  Dla najmłodszych Uczestników imprezy była przewidziana strefa zabaw, którą przygotowały asystentki rodziny z Działu Wsparcia i Pomocy Rodzinie oraz strefa zabaw i pląsów prowadzona przez harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Stołecznej Hufiec Warszawa – Wola.

  Przy stoisku ZHP goście mogli zaprojektować dla siebie piny. Wytwornica baniek mydlanych nadawała strefie zabaw magicznego wymiaru, a z malowania twarzy skorzystały nie tylko dzieci, ale również Seniorzy:).

  W strefie gier można było nauczyć się i zagrać w gry: brydża, rummikuba, chińczyka, koło fortuny.

  Na stoiskach warsztatów twórczych można było pomalować magnes oraz zrobić domek dla owadów.

  U studentów z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy zajmowali się strefą zdrowia można było zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru, przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz nauczyć się korzystania z defibrylatora AED.
  Dla chętnych uczestników pikniku zorganizowana była prelekcja dot. zdrowego stylu życia.

  Na imprezie nie zabrakło zdrowych przekąsek (warzyw i owoców, lemoniady, upieczonego przez Seniorów chleba z humusem, smalcem z fasoli). Na łasuchów czekał popcorn i wata cukrowa oferowana przez harcerzy.

  Dla każdego z gości biorącego udział w powitaniu lata czekały drobne upominki w postaci truskawek-magnesów, przygotowane przez Panie z Klubu Kłębuszek.

  Całe wydarzenie zwieńczył występ iluzjonisty Pana Kacpra Kulika, który oczarował uczestników swoimi umiejętnościami i wprowadził wszystkich w dobry humor.

  „Sąsiedzkie powitanie lata przy Zawiszy” zintegrowało międzypokoleniowo mieszkańców dzielnicy, wzmocniło więzi społeczne, pozwoliło na wzajemne poznanie się, a wykonany mural przybliża mieszkańcom Woli i okolicznym przechodniom zakres działalności OWS, uatrakcyjnia przestrzeń publiczną oraz elewacje siedziby OWS. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

  Do zobaczenia!