Przejdź do treści

Spotkanie z pisarką Jolantą Marią Grotte – relacja

    24 kwietnia 2023 r. w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów „Pod Jaworami” przy ul. Zawiszy 5 odbyło się spotkanie z autorką powieści “Halo…Proszę…Słucham…”panią Jolantą Marią Grotte – warszawianką, poetką i pisarką. Autorką wielu książek. Poezja jak i proza pani Jolanty Grotte to obrazy dzieciństwa, wspomnień ale i też współczesności. Jak sama powiedziała – “Lubię obserwować ludzi, bardzo mnie interesuje ich życie”. Autorka pisała początkowo wiersze dla swojej mamy. Wiele tekstów jest też jej zadedykowanych.

    Autorka, zaprezentowała licznie zgromadzonej publiczności swoją powieść pt. „Halo… Proszę…! Słucham…?”. Zrobiła to w nietypowy sposób. Czytane bowiem były nie tylko fragmenty powieści, lecz także wiersze nawiązujące do nich. Wszystko to było uzupełnione przepięknymi zdjęciami i muzyką. Taki sposób zaprezentowania twórczości przez panią Jolantę Grotte spotkał się z wielkim zaskoczeniem, a zarazem zadowoleniem gości, którzy przybyli na spotkanie. Była to wspaniała uczta kultury słowa!

    Dziękujemy Pani Jolancie za wprowadzenie Seniorów w świat poezji i literatury, za chęć podzielenia się swoją twórczością oraz poznania tego co jest ważne i inspirujące dla autorki, wartości które kreują jej świat literacki i ten codzienny…