Przejdź do treści

Wolskie Dni Seniora – relacja

  W październiku, który jest miesiącem Seniorek i Seniorów, Ośrodek Wsparcia dla Seniorów „Pod Jaworami” Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola w ramach Wolskich Dni Seniora przygotował szereg prelekcji, spotkań i warsztatów.

  2 października odbyła się prelekcja prozdrowotna „Witamina D – do czego jest nam potrzebna” poprowadzona przez Panią Marię Skoczek. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak wpływa witamina D na funkcjonowanie i odporność oraz jak ją suplementować.


  Wirtualna podróż po górach, w czasie której Pani Jagoda Cierzniewska zachęcała do przygody „W góry, w góry miły bracie, tam przygoda czeka na Cię…” odbyła się 4 października.

   


  10 października w OWS był dniem otwartym w czasie którego Seniorzy i ich rodziny mogli zapoznać się z ofertą OWS oraz zobaczyć bazę lokalową. Ponadto tego samego dnia odbyła się prelekcja prozdrowotna „W zdrowym ciele zdrowy ruch” poprowadzona przez Panią Lucynę Kwiećkowską, która pokazała jak dobra kondycja fizyczna, zdrowie, właściwe odżywianie oraz prawidłowy sen mają wpływ na ciało oraz dusze człowieka.


  OWS we współpracy z Delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Wola 12 października przygotował warsztat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. Spotkanie poprowadził pracownik Straży Miejskiej, który przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz opowiedział jak rozpoznawać zagrożenia.


  13 października Seniorzy wzięli udział warsztatach – grach i konkursach stymulujących funkcje poznawcze i pamięć „Myślę, czuję, działam”.


  16 października odbyło się spotkanie z prawnikiem, w czasie którego Uczestnicy mieli możliwość powiększenia swojej świadomości prawnej dotyczącej spadków.


  19 października odbył się warsztat zaplatania makramy, podczas którego wolscy Seniorzy dowiedzieli się czym jest makrama, jakie są rodzaje sznurków oraz jakie są różnice między nimi, do czego jaki sznurek możemy wykorzystać. Finałem spotkania było zaplecenie makramowych breloków.


  OWS we współpracy z Zespołem Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej 25 października zorganizowała „II Wolskie Międzypokoleniowe Spotkanie integracyjne” podczas którego nastąpiło uroczyste rozstrzygniecie konkursu „Futerał” oraz występ wychowanków ZWPEK którzy uświetnili spotkanie.


  Kolejnym wydarzeniem, które odbyło się 26 października były warsztaty florystyczne. Uczestnicy stworzyli w szklanych naczyniach kompozycje z sukulentów.


  Na zakończenie Wolskich Dni Seniora 30 października OWS we współpracy z Delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Wola zorganizował spotkanie edukacyjne z przedstawicielem funkcjonariuszy Policji „Seniorze, Babciu, Dziadku… nie daj się oszukać, bądź bezpieczny!” oraz warsztaty szydełkowe.
  Podczas spotkania przedstawiciel policji opowiedział o znanych oszustwach na tzw. „wnuczka”, „policjanta”, ale również na popularnego w ostatnich czasach „pracownika banku”.


  W trakcie warsztatów „Bożonarodzeniowe ozdoby na choinkę” Seniorki w przyjemnej atmosferze, pod okiem Uczestniczek Klubu Kłębuszek mogły indywidualnie spróbować swoich sił i wykonać gwiazdkę lub ptaszka na choinkę.